מכתבת אלפאנוס בתקשורת > ספריית פיג'מה ו"מכתבת אלפאנוס" מתרחבות
?
> יוני 2017

ספריית פיג'מה ו"מכתבת אלפאנוס" מתרחבות

אתר GOOD TIMES | שוש להב 03.06.2017

"בחודש מאי ציינו את חודש המודעות לקריאה ובתחילת חודש יוני את שבוע הספר. קריאה חשוב לעודד מהגיל הרך, כך עושות "ספריית פיג'מה" ומקבילתה בערבית "מכתבת אל-פאנוס".

 "מכתבת אל-פאנוס" הינה תוכנית ארצית הפועלת בגני ילדים ושבמסגרתה מוענק בימים אלו הספר ה- 2 מיליון. התוכנית, שהושקה בינואר 2014, מעניקה 8 ספרים בשנה ל-97,000 ילדים בגילאי 6-3 בגני ילדים. 100% מהילדים הלומדים בגנים הממלכתיים מקבלים ספרים במתנה במסגרת תכנית של משרד החינוך הפועלת בשיתוף קרן גרינספון ישראל-מייסדת התוכנית המקבילה בעברית "ספריית פיג'מה" והפועלת בגנים דוברי עברית ברחבי הארץ, וקרן פרייס שייסדה את "בידאיית" – מרכזים לגיל הרך.

מידי חודש מגיעה לגן קופסה באמצעות שליח – עם עותק מ"ספר החודש" לכל ילד ו-2 עותקים עבור ספריית הגן. המורה מקריאה לילדים את הסיפור מספר פעמים, משוחחת עם הילדים על הסיפור ויוזמת פעילויות סביב הספר כגון המחזה ועבודות יצירה. לאחר מכן מקבל כל ילד את העותק האישי שלו, מתנה לספריית המשפחה.

הודות לתוכנית מכתבת אל-פאנוס, לאחר שלוש שנות גן ועד שהילדים עולים לכיתה א', מצטרפים לספרייה הביתית שלהם 24 ספרים חדשים. מסתבר שלילדים רבים אלו ספרי הילדים היחידים, או כמעט היחידים, הנמצאים בביתם…."

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

Print Source Share