ספרים גנים > מהר למיטה, ארנבונים קטנים

מהר למיטה, ארנבונים קטנים

כתבה ואיירה: מריסבינה רוסו

ספר חביב על "המאבק" היומי בין הורים לילדיהם על שעת השינה.

פעילות בגן ובכיתה

נשוחח עם ילדים על הסיבות לכך שהארנבים הקטנים מסרבים לישון. מה יכול לסייע להם להירדם? האם קורה לנו לפעמים שאנו מתקשים להירדם? מה אנו עושים במקרה כזה?

פעילות בגן ובכיתה   

מחנכת יקרה,

ייתכן שיש הורים המשתפים אותך בקושי של ילדיהם להירדם בלילה. לילדים בגילאי הגן קשה לעתים להיפרד מן הפעילויות והמשחקים שהיו עסוקים בהם במהלך היום, ורבים זקוקים לטקסי שינה המסייעים להם להירגע ולעבור בנעימות מהיום ללילה.

לא רק הילדים זקוקים להירגעות בערב. גם ההורים עייפים וזקוקים למנוחה והירגעות מטרדות היום ומטיפול בילדיהם
אבל, מה קורה אם הילדים מסרבים לישון?

על כך מספר הסיפור על הארנבות, באמצעות הניגוד בין מה שקורה בקומת הקרקע למה שקורה בקומה העליונה בבית הארנב.

רעיונות לשילוב הספר בגן

  • נתבונן בשער ובכריכה של הספר, המתארים את המאבק בין רצונותיהם של הקטנים לבין הרצון של ההורים. מה משמעות משפט הכותרת? מתי ההורים משתמשים בו? האם הארנבים נראים כאילו הם מוכנים לישון?
  • הילדים יהנו מכך שתקראי את הסיפור תוך גיוון באינטונציה, בהתאם לרצף האירועים. ניתן לשתף את הילדים בקריאת הסיפור על ידי שאילת שאלות, כגון: ומה קרה? או שישמיעו קולות של רכבת, סוס, מכוניות, וכדומה.
  • נשוחח עם ילדים על הסיבות לכך שהארנבים הקטנים מסרבים לישון. מה יכול לסייע להם להירדם? האם קורה לנו לפעמים שאנו מתקשים להירדם? מה אנו עושים במקרה כזה?
  • הארנבים הקטנים הולכים לישון מאוחר בלילה. מה הם עלולים להרגיש למחרת בבוקר? אנו יכולים להציג את מצבם של הארנבים הישנוניים כשהם מנסים להתכונן ללכת לגן. זו הזדמנות לדבר עם הילדים על החשיבות של שינה ומנוחה מספיקות.
  • "לילה טוב", אומרים בדרך כלל ההורים כשאנחנו נכנסים למיטה. באלו עוד ברכות אנו משתמשים במשפחתנו? מה אנו אומרים כשאנו מתעוררים בבוקר, כשאנו יוצאים מן הבית או חוזרים מהגן? איזה עוד ברכות אתם מכירים?
  • אלו משחקים אחרים יכולים לשחק ארנבים קטנים? אילו קולות הם משמיעים?

רעיונות לשילוב הספר בגן

חוויות מהשטח